مقالات آموزشی

پرفیوژن اسکن : قسمت سوم

پرفیوژن اسکن

پرفیوژن اسکن :

بررسی رادیونوکلئید فعالیت بطنی را می توان در حال استراحت ونیزدرفعالیت برای بررسی بیماران مبتلا به بیماریهای دریچه ای به کار برد.(پرفیوژن اسکن)
اندازه گیری فعالیت قلبی در حال استراحت اطلاعات قابل توجهی قبل از عمل جراحی از لحاظ پیش آگهی فراهم می کند. و ممکن است از لحاظ تعیین اهمیت فیزیولوژیک ضایعه دریچه ای نیز مفید باشد بررسی عملکرد قلبی حین استرس همودینامیک ممکن است. در تعیین وجود یک ضایعه غیرقابل برگشت در بیماری دریچه ای قلبی کمک کننده باشد. این مسئله به خصوص درباره نارسایی آئورت صدق می کند که در آن غالبا تغییرات غیر قابل درمان .در فعالیت بطن چپ موقعی که عمل جراحی مدنظر است وجود دارد. ارزیابی حجم های بطنی و فعالیت بطنی برای درک و درمان نارسایی احتقانی قلب اهمیت حیاتی دارد در این گروه. از بیماران کسر جهشی یک عامل کلیدی در تعیین پیش آگهی می باشد. به علاوه با روش های هسته ای گروهی از بیماران با اختلال اولیه عملکرد دیاستولیک.

این گروه ممکن است ۲۰ تا ۴۰% بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب را تشکیل دهند

.تشخیص دادن این بیماران بسیار مهم است. زیرا درمان معمول نارسایی قلبی در این افراد موثر نیست . نظر می رسد این بیماران به داروهای مهار کننده کانال کلسیم پاسخ می‌دهند مطالعات رادیو نوکلید. همچنین برای بررسی فعالیت میوکارد در بیماران مبتلا به بیماری ریوی که در. آنها بار اصلی همودینامیک روی بطن. راست است به کار برده شده است. احتمالاً فعالیت بطن راست را با روش عبور اولیه بهتر می‌توان بررسی نمود اختلال در کاربرد بطن راست در حین استراحت. و فعالیت در بیماران مبتلا به بیماری انسدادی.

از دارو ممکن است فعالیت غیر طبیعی بطن راست را بهبود بخشند. این روش ها همچنین در بررسی مطالعات طولانی مدت اثر درمان های قلبی به کار رفته اند. یک مثال نمونه ارزیابی سریال فعالیت بطنی در بیمارانی است.

نوشته قبلی

علل ایجاد واریس:

نوشته بعدی

توضیحات دکتر محمود هادی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما