مقالات آموزشی

مروری بر نارسایی قلب (قسمت دوم)

مروری بر نارسائی قلب

معمولاً علائم بالینی بیماری قلب بر دونوع مختلف است : یکدسته آنهائی که بخود قلب مربوط میشوند نظیر درد یا تپش قلب و دسته دیگر آنهائی که خارج قلب هستند و در اثر احتقان بستر عروقی و کمبودخونرسانی به اعضای بدن بوجود می آیند .علائم دسته اخیر هرگاه خارج از مسئله قلب مورد توجه قرار گیرند جنبه کاملاً غیر اختصاصی دارند. به عنوان مثال تنگی نفس علامتی است که در بیماری های قلبی ، ریوی و مغزی مشترک است و شیوع فراوان دارند .معهذا هنگامی که تنگی نفس در یک فرد دچار بیماری قلب چپ ظاهر شود و با شواهد احتقان و ادم ریه همراه باشد و در حالت خوابیده شدت یا بد شکی باقی نمی ماند که بیمار دچار نارسایی قلب گردیده است. در مقالات آینده بیماری های قلب جداگانه مورد بحث قرار می گیرند و این مقاله اختصاص به نارسایی قلب دارد که سرانجام بسیاری از مکانیزم های با‌ اتیولوژی و پاتولوژی مختلف بیماری های قلبی است.اطلاعات کامل درسایت دکترهادی زاده زیرعنوان بهترین فوق تخصص قلب وعروق اصفهان(بهترین فوق تخصص نارسایی قلب اصفهان) مراجعه نمایید.
نارسایی قلب ممکن است از نظر بالینی ، فیزیولوژیک یا بیوشیمیک مورد بررسی قرار گیرد. از نظر بالینی نارسایی قلب شامل مجموعه علائمی است که در بیمار دارای یک زمینه عارضه ی قلبی بروز میکند. از نظر فیزیولوژی ، نارسایی قلب به حالتی اطلاق میشود که با وجود کفایت فشارهای پر شدن ، قلب قادر نیست محصول و برون ده خود را در حد نیاز های بدن( که معیار آنها میزان اکسیژن مصرفی است ) تامین نماید و با این نیازها مقابله کند. جنبه بیوشیمیک نارسایی قلب با اندازه جنبه همودینامیک آن روشن نیست لیکن به نظر میرسد عضله قلب در تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی مکانیکی دچار ضعف و نقصان می گردد.

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق اصفهان (کلینیک واریس اصفهان وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده

۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱

تماس بگیرید.
جهت رزرو نوبت تلفنی :

عدد ۱۳۰ رابه سامانه ۱۰۰۰۸۵۹۰

ارسال یا عبارت @nobattt رادرتلگرام سرچ کنید.

نوشته قبلی

مروری بر نارسایی قلب (قسمت اول)

نوشته بعدی

مروری بر نارسائی قلب (قسمت سوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما