مقالات آموزشی

سوزش کف پا(داغی کف پا) (گرمی کف پا ) قسمت اول

سوزش کف پا

سوزش کف پا(داغی کف پا) (گرمی کف پا ) قسمت اول

سوزش کف پا(داغی کف پا )، یک احساس ناخوشایند است که با احساس گرما، درد، سوزن سوزن شدن کف پا… خود را نشان می دهد.
این حالت می تواند به صورت مزمن یا کوتاه مدت دیده شود ولی غالبا حالت مزمن و طولانی مدت بخود می گیرد.
علل سوزش کف پا (داغی کف پا)(گرمی کف پا)، دلایل متعددی هستند و نمی توان یک علت خاص را برای آن بیان نمود.

در تمام سنین، ممکن است سوزش کف پا(داغی کف پا) دیده شود ولی بیماران هر چه مسن تر باشند، احتمال ابتلا به سوزش کف پا و داغی کف پا بیشتر خواهد بود.
می توانید مطالب تکمیلی را در سایت دکتر هادی زاده، زیر عنوان بهترین فوق تخصص قلب و عروق اصفهان جستجو نمایید.

یکی از علل سوزش کف پا (داغی کف)، نروپاتی و آسیب به اعصاب کف پا است. آسیب به اعصاب کف پا، در برخی بیماران همچون بیماران مبتلا به دیابت و نیز بیماران مبتلا به آسیب وارده به اعصاب ناحیه کمری،دیده می شود.
باید دقت نمود که فعالیت زیاد از حد وخستگی نیز از علل قابل توجه سوزش کف پا(داغی کف پا)(گرمی کف پا) بشمار می آید که بایستی حتما به آنها توجه نمود.

یکی از علل مهم سوزش کف پا(گرمی کف پا)، ناهنجاری های ستون فقرات است. در برخورد با بیماران مبتلا به سوزش کف پا، بایستی حتما ناهنجاری های ستون فقرات(چه مادر زادی وچه اکتسابی) را در نظر داشت.
یکی دیگر از علل اصلی که باعث ایجاد سوزش کف پا(داغی کف پا)می باشد،علل عروقی است. با توجه به مراجعه مکرر بیماران مبتلا به داغی کف پا به متخصصین قلب و عروق. بایستی حتما به این علت بالقوه برای ایجاد سوزش پا (داغی پا). توجه فراوان داشت و به استفاده از روش‌های تشخیص مختلف که در دسترس هستند. علل عروقی که می توانند باعث سوزش پا (داغی پا) (گرمی پا) شوند را تشخیص داد. درمان علل عروقی سوزش پا، براساس نوع بیماری و شدت درگیری عروق، متفاوت است.

از علل کمری که باعث ایجاد سوزش کف پا می شوند. می توان به هرگونه تحریک و درگیری عصب سیاتیک اشاره نمود .که در بیماری موسوم به سیاتیک دیسک هرنیاسیون ستون مهره‌ها دیده می شود.
البته تحریک عصب سیاتیک،علل گوناگونی دارد که می توانند باعث ایجاد سوزش کف پا . شوند که در مقالات بعدی به آنها اشاره می‌کنیم.
ادامه دارد….
جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق اصفهان .(کلینیک واریس اصفهان وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده
۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱
تماس بگیرید.
جهت رزرو نوبت تلفنی :
عدد ۱۳۰ رابه سامانه ۱۰۰۰۸۵۹۰
ارسال یا عبارت @nobattt رادرتلگرام سرچ کنید.

نوشته قبلی

آمبولی ریه و ترمبوز ( لخته) قسمت دوم

نوشته بعدی

سوزش کف پا(داغی کف پا)(گرمی کف پا) قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما