مقالات آموزشی

سوزش کف پا(داغی کف پا) (گرمی پا): قسمت چهارم

سوزش کف پا

سوزش کف پا(داغی کف پا) (گرمی پا): قسمت چهارم

این مقاله ادامه سلسله مقالات در کلینیک قلب و عروق (کلینیک واریس اصفهان و فوق تخصص قلب و عروق) استکه در زمینه ی سوزش کف پا (گرمی پا) (داغی پا) نگاشته شده است. در مقالات قبلی اشاره کردیم که سوزش پا (داغی پا)، شکایت نسبتا شایعی است که در هر سنی ممکن است بروز پیدا کند اما در سنین بالاتر،احتمال بروز بیشتری دارد، همچنین بیان نمودیم که علل مختلفی می توانند باعث ایجاد گرمی پا (داغی پا) شوند، که به تعداد زیادی از علل آن اشاره شد.

در مورد روش‌های مختلف درمانی برای درمان سوزش کف پا (داغی کف پا ) (گرمی کف پا) می توان به روش‌های کاهش تعریق کف پا(از جمله پوشیدن جوراب نخی و یا استفاده از روش‌های مختلفی که باعث کاهش تعریق کف پا می شوند، اشاره نمود.

همچنین توصیه می شود پا را با استفاده از آب خنک شستشو داد(البته شستشو با یخ توصیه نمی شود)
توصیه می شود در زمان استراحت، پا ها را بالا نگهدارند .(بشرط آنکه اختلال خونرسانی به پا در اثر تنگی شریان‌ها ی پا نباشد)، کفش مناسب پوشیده شود. از الکل اجتناب نمایند، مواد مسکن را کمتر مصرف نمایند، مواد مغذی روزانه را بیشتر مصرف کنند. بویژه گروه ویتامین‌ها ی ب.
همچنین گاهی استفاده از برخی کرم ها و پماد ها می توانند باعث بهبود سوزش کف پا .(داغی کف پا) (گرمی کف پا) یا مور مور شدن پا و گز گز شدن پا شوند.

 

باید دقت نمود که در بسیاری از موارد پارستیزی، می تواند خود رابا احساساتی غیر از سوزش پا. (گرمی پا) (داغی پا) نشان دهد بدین صورت که گاهی بیماران از قرمز ی. التهاب و ورم، زیاد شدن احساس دما و داغی پا ها. درد کف پا و زیاد شدن عرق پا نیز خود را نشان دهد.

همچنین با با توجه به اینکه اشاره کردیم که یکی از علل گرمی پا (داغی پا). فعالیت بیش از حد دارد آن را تعدیل نمایدو نیز اضافه وزن بیمار نیز از علل مهم شایع استکه در درمان داغی کف پا، بایستی آن را مدنظر قرار داد و درمان نمود.
برای پیگیری مطالب مرتبط با این مطلب. به سایت دکتر هادی زاده زیر عنوان بهترین متخصص قلب و عروق اصفهان مراجعه نمایید.

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق اصفهان .(کلینیک واریس اصفهان وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده
۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱
تماس بگیرید.
جهت رزرو نوبت تلفنی :
عدد ۱۳۰ رابه سامانه ۱۰۰۰۸۵۹۰
ارسال یا عبارت @nobattt رادرتلگرام سرچ کنید.

نوشته قبلی

سوزش کف پا(گرمی کف پا)(داغی کف پا) قسمت سوم

نوشته بعدی

آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما