مقالات آموزشی

ورم مچ پا و ارتباط آن با واریس

ورم مچ پا و ارتباط آن با واریس

ورم مچ پا و ارتباط آن با واریس

در قسمت قبلی این مجموعه ، مطالب مختلفی درموردعلل ورم مچ پا و ارتباط آن با واریس بیان گردید.این مجموعه مقالات ،فشره ای ازمقالات مربوط به سایت دکترهادی زاده است.
تفصیل این مقالات رادرسایت ایشان(بهترین دکترواریس اصفهان)(بهترین دکترواریس شهرکرد) جستجونمایید.
به دو مورد مهم ، شامل بیماری‌های هماتولوژیکی و بیماری‌های ارتوپدیک که می‌توانند باعث ایجاد ورم مچ پا شوند اشاره نمودیم.

بیماریهای رماتیسمی:

در مورد بیماری‌های رماتیسمی بایستی نکات زیر را مدنظر قرار دهیم.
یکی از موارد شایع که باعث ایجاد ورم پا و مچ پا می‌شود واریس و بیماری‌های وریدی می‌باشد.
واریس در بسیاری از موارد خود را به صورت ورم پا و مچ پا نشان می‌دهد. ورم پا در اثر واریس ، عموما از پایین پا شروع شده و به تدریج مقدار آن افزایش یافته و به قسمت‌های بالاتر کشیده می‌شود.
توجه به سابقه‌ی واریس در خانواده و نیز معاینه فیزیکی ، می‌تواند به تشخیص ورم پا و ورم مچ پا در اثر واریس کمک نماید .

سونوگرافی داپلررنگی:

در بعضی از موارد برای تشخیص دقیق می‌توان از سونوگرافی داپلر رنگی استفاده نمود. سونوگرافی داپلر رنگی میتواند با کیفیت بالا احتمال وجود بیماری‌های وریدی و واریس را نشان دهد. دراینموردبه مطالب بهترین دکتر واریس اصفهان(بهترین دکتر واریس شهرکرد) مراجعه بفرمائید.
همانگونه که اشاره شد گاهی در کنار واریس علل دیگری نیز وجود دارند که باعث ورم پا می‌شوند که بایستی به این بیماری‌ها دقت کافی شود.

سابقه بیمار:

در مورد بیماری‌های ایجاد کننده ورم پا و ورم مچ پا همچنین بایستی به سابقه بیمار توجه کافی نمود . به عنوان مثال وجود سابقه لخته خون (ترومبوز) بسیار مهم است . بیمارانی که سابقه لخته خون در پا دارند ممکن است تا سالها بعد مبتلا به ورم پا و ورم مچ پا باشند.
روش‌های درمانی بخصوصی برای بهبود وضعیت این بیماران در دسترس می‌باشد . تفصیل مطالب، درسایت دکترهادی زاده(بهترین دکترواریس اصفهان)(بهترین دکترواریس شهرکرد) دراختیارشماست.

لنفادم:

یکی دیگر از علل ورم پا و ورم مچ پا ، نارسایی‌های عروق لنفاوی می‌باشد . نارسایی‌های عروق لنفاوی (لنفادم) می‌تواند باعث ایجاد اِدِم پا و مچ پا شوند . ظاهر خاص لنفادم در بسیاری از موارد ، کمک کننده می‌باشد . برای درمان لنفادم از روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود که جهت اطلاع از این روش‌ها به سایت دکتر هادی زاده(بهترین دکترواریس اصفهان)(بهترین دکترواریس شهرکرد) مراجعه فرمایید.
جهت مطالعه ادامه مطلب، کلیک کنید

?????

?????

نوشته قبلی

علل ورم پا و ورم مچ پا

نوشته بعدی

درمانهای خانگی واریس کدامند؟

تماس با ما