ورم دست و پا

ورم دست و پا

ورم دست و پا :

(مرکزدرمان ورم وادم (03132242165))
ورم دست و پا (اِدم)علل مختلفی دارد که بسته به اینکه اِدم یک طرفه باشد .یعنی یک اندام را درگیر کرده باشد یا دوطرفه باشد یعنی هر دو اندام را گرفته باشد. به دسته های گوناگون تقسیم میگردد .اگر ورم (ادم )همه ی بدن را گرفتار کرده باشد یا مثلا هر دو دست یا هر دوپا را درگیر نموده باشد .

بایستی به بیماری های سیستمیک و عمومی مانند کم کاری تیروئید ،بیماری های کبدی ،بیماری های کلیوی و کمبود آلبومین اشاره نمود که درمان اینگونه ورم های عمومی نیاز به شناخت و درمان بیماری های ایجاد کننده ی آن ها دارد به عنوان نمونه کم کاری تیروئید باعث ایجاد ادم با مکانیسم های گوناگون می گردد که درمان ورم ناشی از بیماری های تیروئید نیاز به درمان بیماری تیروئید دارد که باعث بهبود درمان ورم میگردد .

همچنین آلبومین که در برخی از بیماری ها دیده می شود و همچنین سوء تغذیه دیده میشود می تواند. باعث ایجاد ورم گردد که ورم مربوطه با جایگزینی آلبومین ازطریق خوراکی ها و سایر روش ها باعث درمان ورم. (درمان اِدم )گردد.همچنین نارسایی های کلیوی با اِحتباس آب و نمک در بدن ایجاد ورم میگردد که این ورم نیز از نوع ورم عمومی (ادم ژنرالیزه می باشد .و جهت درمان چنین ورم هایی بایستی حتما مشکلات کلیوی و بیماری های کلیوی بیمار شناسایی و تحت درمان قرار گیرند .

از سوی دیگر تعدادی از موارد (اِدم )ورم یک طرفه می باشد. که علل ورم های یک طرفه (ورم یک پا )شامل واریس و نارسایی های وریدی ،لخته های خونی .(ترامبوز ،لنف اِدم )و سایر بیماری ها می باشد که در مقالات بعدی به آن میپردازیم

چهت پیگیری ادامه بحث ، روی لینک زیر کلیک کنید:

ادم دست و پا (ورم دست و پا)

نوشته قبلی

بهترین متخصص واریس

نوشته بعدی

نارسایی وریدی واریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما