نقرس کاذب:

نقرس کاذب

نقرس کاذب:

تلفن : 03132242165 دراختیارشماعزیزان قراردارد.درمواجهه باورم وواریس ، بایددقت داشت که همه ورمهای پا، مربوط به واریس نیستند.درست است که واریس ونارسایی های وریدی، ازعلل مهم ورم ودرد می باشند، ولی بایدبه علل دیگرورم ودردپاهانیزدقت داشت.نقرس کاذب(سودوگوت) نوعی آرتروز است که با تورم ناگهانی و دردناک در یک یا چند مفصل بدن مشخص می شود. این ورمهامی توانند روزها یا هفته ها ادامه داشته باشند. مفصلی که بیشتر درگیر می شود زانو است.

اصطلاح رایج نقرس کاذب برای شباهت این بیماری به نقرس ، بیماری رسوب پیرو فسفات کلسیم یا CPPD نیز نامیده می شود. رسوبات کریستال در یک مفصل باعث هر دو شرایط می شوند ، اگرچه نوع کریستال برای هر شرایط متفاوت است.

مشخص نیست که چرا بلورها در مفاصل ایجاد می شوند و باعث ایجاد شبه نقرس می شوند ، اما با افزایش سن این خطر افزایش می یابد. درمان ها می توانند به تسکین درد و کاهش التهاب کمک کنند.

علائم

نقرس کاذب معمولاً روی زانوها تأثیر میگذارد. کمتر اوقات ، مچ و مچ پا درگیر می شوند. در بسیاری از موارد ، هیچ علامتی وجود ندارد. با این حال ، در هنگام حمله pseudogout ، مفاصل آسیب دیده معمولاً:

متورم

گرم

شدیداً دردناک هستند.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر درد و تورم ناگهانی ، شدید مفصلی دارید با پزشک خود قرار بگذارید.

علل:

Pseudogout با وجود بلورهای دی هیدرات پیرو فسفات کلسیم در مفصل آسیب دیده ارتباط دارد. این بلورها با افزایش سن افراد بیشتر می شوند و تقریباً در نیمی از جمعیت مسن تر از 85 سال ظاهر می شوند. اما بیشتر افرادی که این رسوبات کریستالی را دارند هرگز دچار شبه نقرس نمی شوند. مشخص نیست که چرا برخی از افراد علائم دارند و برخی دیگر این علائم را ندارند.

عوامل خطر:

عواملی که می توانند خطر ابتلا به شبه حمله را افزایش دهند عبارتند از:

سن بالاتر خطر ابتلا به شبه نقرس با افزایش سن افزایش می یابد.

ضربه مفصلی. ضربه به یک مفصل ، مانند آسیب جدی یا جراحی ، خطر ابتلا به شرم در این مفصل را افزایش می دهد.

اختلال ژنتیکی. در برخی از خانواده ها ، استعداد ابتلا به شبه سلبی ارثی است. این افراد تمایل دارند که در سنین پایین تر به شبه حمله بپردازند.

عدم تعادل مواد معدنی. خطر ابتلا به شبه سود در افرادی که کلسیم یا آهن بیش از حد در خون دارند یا منیزیم کمی دارند ، بیشتر است.

سایر شرایط پزشکی Pseudogout همچنین به یک غده تیروئید کم کار یا یک غده پاراتیروئید بیش فعال مرتبط است.

عوارض:

رسوبات کریستالی مرتبط با ورم کاذب همچنین می توانند باعث آسیب مفصلی شوند ، که می تواند علائم و نشانه های آرتروز یا آرتریت روماتوئید را تقلید کند.
درمورددرمان نقرس کاذب ونیزدرمان واریس بالیزر(لیزرواریس دراصفهان)، به سایرمقالات دکترهادی زاده (بهترین متخصص واریس اصفهان )مراجعه فرمایید.

نوشته قبلی

فشار خون :

نوشته بعدی

درمان قطعی واریس پاها و نارسایی مزمن :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما