مقالات آموزشی

مروری بر نارسایی قلب (قسمت اول)

مروری بر نارسائی قلب

قلب قسمتی از دستگاه گردش خون است که دو وظیفه اصلی بر عهده آن محول است : ۱-تدارک خون کافی برای بافت ها در جهت تامین اکسیژن ، مواد بنیادی و مواد غذائی لازم از نظر نیاز های متابولیک آنها در حالت استراحت و فعالیت.
۲-تنظیم برون ده قلبی با توجه به اولویت های فیزیولوژیک لحظه ای نظیر ورزش عضلانی، دفع حرارتی ، هضم غذا و غیره. همان مکانیسم هائی که درحال سلامت جوا بگوی این اولویت ها است در موارد به مخاطره افتادن شدید برون ده قلب نیز بکار میافتد تا اعضای حیاتی بدن نظیر قلب و مغز را حفظ کند.
قلب بعنوان یک پمپ نه تنها واجد این خاصیت است که ظرفیت کار خود را سریعاً بر اساس نیاز های متابولیک و تغییرات بار تحمیلی تنظیم میکند بلکه از نظر مقاومت و دوام نسبت به یک سلسله اختلالات مادرزادی ، متابولیک ، التهابی و دژنراتیو که دیواره های عضلانی ، انتظام ، دریچه ها و مخصوصاً عروق غذا دهنده آنرا مختل می کنند ، آسیب پذیر است.اطلاعات کاملتر درسایت دکترهادی زاده زیرعنوان بهترین متخصص قلب وعروق اصفهان دراختیارشماست. بعضی اختلالات قلبی نظیر ارتریوسکلروز شاخه های کوچک کرونر به کندی و بی سر و صدا پیشرفت میکند و برای آشکار شدن آثار بالینی آنها مدت های درازی وقت لازم است که گاه با طول عمر طبیعی مطابقت پیدا میکند. بعضی دیگر اختلالات قلبی نظیر عفونت باکتریال دریچه ائورت غالباً شروعی سریع و عاقبتی مصیبت بار دارند.
ادامه دارد…..

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق اصفهان (کلینیک واریس اصفهان وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده

۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱

تماس بگیرید.
جهت رزرو نوبت تلفنی :

عدد ۱۳۰ رابه سامانه ۱۰۰۰۸۵۹۰

ارسال یا عبارت @nobattt رادرتلگرام سرچ کنید.

نوشته قبلی

بهترین فوق تخصص قلب و عروق اصفهان

نوشته بعدی

مروری بر نارسایی قلب (قسمت دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما