مقالات آموزشی

درمان واریس با اسکلروتراپی

درمان واریس با اسکلروتراپی

درمان واریس با اسکلروتراپی

اسکلروتراپی، روشی است که دربیماران مبتلا به رگهای واریسی ازنوع تلانژکتازی یا رتیکولر بکار می رود.

تلانژکتازی ها، عروق نازک قرمز رنگی هستند که بر روی پوست قرار گرفته و در برخی موارد حالت رگه رگه و در بعضی افراد،حالت عنکبوتی ،با یک هسته مرکزی دارند.

درغالب موارد ، تلانژکتازی ها عروق واریسی هستند که کاملا سطحی بوده و ریشه داخلی در داخل اندام ندارند ولی در تعداد معدودی از بیماران، در زیر این عروق سطحی،عروق داخلی قطورتر نارسایی وجود دارند که عامل ایجاد تلانژکتازی شده اند.

هر چند با استفاده ازلیزر سطحی می توان در برخی موارد، به درمان قابل قبولی دست یافت، ولی فوم اسکلروتراپی با استفاده از سرسرنگهای بسیار نازک، چنانچه بخوبی انجام شوند، درمان انتخابی برای درمان واریس از نوع تلانژکتازی است.

در مورد عروق واریس از نوع رتیکولر، نیز درمان اصلی و انتخابی ،همان اسکلروتراپی است. عروق واریسی رتیکولر نیز واریس های سطحی هستند که معمولا درسطح پوست قرارداشته و برنگ آبی یا سیاه دیده می شوند. واریس های رتیکولر عمدتا پاسخ بسیار مناسبی به درمان واریس با اسکلروتراپی می دهند.

نکته مهم درمورد اسکلروتراپی عروق واریس آنست که، این درمان ،روشی ایده آل و دائمی بوده و عروقی که تزریق در آنها صورت می گیرد در صورتیکه درمان بصورت مناسب و باغلظت و نوع داروی متناسب با بیمار انجام شود، بصورت کامل درمان شده و عود نخواهند داشت.

 

فوم اسکلروتراپی دربرخی از موارد واریس های دیگر نیز بکار می روند ولی درمان انتخابی درموارد واریس ها یازنوع تلانژکتازی یارتیکولر است.

دراغلب موارداسکلروتراپی، نیاز به چندجلسه برای رسیدن به درمان کامل عروق واریسی پا وجود دارد. اسکلروتراپی می تواند باعث جلوگیری از تکرار عوارض ناشی از وریدهای واریس شود.
همانگونه که قبلا اشاره شد، واریس ها، بسته به اینکه چه شدتی داشته باشند و چه نوعی باشند، عوارض مختلفی می توانند داشته باشند که از جمله آنها می توان به خونریزی بسیارشدید، زخم، درد، سنگینی ،تورم و… اشاره کرد که با اسکلروتراپی ،از تکرار این عوارض پیشگیری می شود.

اسکلروتراپی در صورتیکه توسط متخصصان با تجربه انجام شود هیچگونه عوارضی بهمراه نداشته ونیاز به استراحت درمنزل و یا بستری در منزل هم نخواهد داشت و بیمار بلافاصله می تواند به سرکار خود برگردد.

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید با تلفنهای کلینیک فوق تخصصی دکتر هادی زاده تماس گرفته ویااطلاعات لازم رااز طریق  سایتها وکانال تلگرام وپیج اینستاگرام دکترهادی زاده به نشانی های زیر بدست آورید:

۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _۰۳۱

Www.doctorhadizadeh.ir

Www.doctorhadizade.com

Www.varisesfahan.ir

https://instagram.com/_u/dr.mahmoudhadizadeh

https://t.me/drhadizadeh

نوشته قبلی

آنژیوپلاستی در درمان واریس

نوشته بعدی

درمانهای مختلف واریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما