مقالات آموزشی

درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه (قسمت سوم) 

درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه

درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه:

درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه (قسمت سوم)

درد پشت قفسه سینه ،وضعیت ناراحت کننده ای استکه که در بسیاری از سنین حتی کودکی و نوجوانی نیز شیوع دارد.

این حالت بویژه در افرادی که بخاطر سبک خاص زندگی خود،وضعیت نامناسب بدنی داشته و مجبور به بلند کردن وزنه های سنگین هستند یا مجبورند در حالت های خاص،کار کنند یا بنشینند بیشتر دیده می شود.
این اختلال ،می تواند دردهای شایعه ای را در قسمت های مختلف دیواره قفسه سینه ایجاد کند که می تواند مشابه بسیاری از بیماری های احشایی باشد که از جمله آنها می توان به بیماریهای قلبی ،عروقی،صفراوی،اسپاسم مری و… اشاره نمود (مراجعه به سایت دکتر هادی زاده)
باید به خاطر داشت چنانچه درد پشت قفسه سینه ،ناشی از اختلالات دیسک بین مهره ای باشد،برخلاف مهر ه های کمری ،در ستون مهره توراسیک، پیدا کردن محل درد و محل درگیری ساده است چرا که مهره ها در قسمت توراسیک (پشت قفسه سینه)کاملا سطحی هستند.
البته بایستی به این نکته نیز دقت داشت که ستون فقرات ، می تواند در اثر بدخیمی ها نیز در گیر شود و شایعترین محل متاساز (دست اندازی)بدخیمی ها در ستون مهره ها ستون فقرات توراسیک (پشت قفسه سینه)می باشد.
یکی از بیماریهای مهمی که بایستی در صورت دیده شدن درد پشت در نوجوانان ،آنرا در خاطر داشت ،بیماری شوئرمن است.بیماری شوئرمن (scheuermann),بخش تحتانی ستون مهره ای توراسیک (قسمت پایین ستون مهره ای پشت قفسه سینه )را گرفتار می سازد و غالبا با کیفوز و درد تکراری توراسیک (درد مکرر در قفسه سینه)همراه می باشد.
برای تشخیص این حالت ،بایستی در افراد کم سن و سال که با درد قفسه سینه (درد پشت قفسه سینه)مراجعه می کنند همواره بیماری شوئرمن را در خاطر داشت و بررسی های لازم را انجام داد.در صورت وجود شوئر من ،نوجوان ،مبتلا به در قفسه سینه یا پشت بطور تکراری است و در عین حال در معاینه،کیفوز (قوز) یا اسکولیوز (انحراف ستون مهره ها به طرفین)دارد.
در این زمینه،می توانید اطلاعات کاملتری در سایت دکتر هادی زاده (وابسته به کلینیک قلب و عروق)(کلینیک واریس و فوق تخصص قلب و عروق دکتر هادی زاده)مراجعه نمایید. ادامه دارد…

 

دکتر هادی زاده

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق(کلینیک واریس وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده
۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱
تماس گرفته ویااطلاعات لازم رااز طریق آدرسهای زیر بدست آورید:

Www.doctorhadizade.com

Www.varisiran.ir

Www.varisesfahan.ir

Www.darmanevaris.com

Www.varisdarman.com

https://instagram.com/_u/dr.mahmoudhadizadeh

https://t.me/drhadizadeh

نوشته قبلی

درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه (قسمت دوم)

نوشته بعدی

درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه (قسمت چهارم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما