ترومبوفلبیت: (قسمت سوم)

ترمبوفلبیت

ترومبوفلبیت:

برای تشخیص ترومبوفلبیت ، روشهای گوناگونی وجودداردکه یکی ازآنهاعلامت هومان است.
علامت Homans عبارت است از یک کیفیت بروز مقاومت نسبت به فلکسیون قوزک است. که یک علامت غیر اختصاصی به شمار می‌رود.
یکی از علائم اولیه فلبیت اندام(لخته) نیز احساس درد هنگام بستن بازوبند فشار خون به دور اندام و باد کردن آن است. اکثر افراد تا زمانی که فشار بودن به ۱۶۰ میلی متر جیوه برسد احساس درد نمی کند لذا در صورتی که بیماران با درجات کمتر فشار احساس درد کند بعد نسبت به وجود فلبیت(لخته)(ترومبوز) مشکوک گردید.
فلبیت ایلیو فمورال تصویر خطرناکی دارد زیرا در این حالت معمولا از نوک پا تا کشاله ران دچار تورم است این تورم به سرعت بروز می کند معهذا اگر محل ترومبوز بالاتر از لیگمان مغبنی باشد ممکن است طناب برجسته برید یا درد وجود نداشته باشد . وریدهای کولاترال یامتسع غالباً در ناحیه ران یا مغبنی دیده می شوند در موارد نادری از این فعلیت ممکن است ایسکمی و آبی رنگ شدن انگشتان پا و حتی گانگرن مشاهده شود. این کیفیت ظاهراً ناشی از انسداد وسیع وریدی و ابتلاع کلیه وریدهای پا و در نتیجه انسداد کامل مسیر گردش خون است. در چنین حالاتی فشار شدید انساج عضو گردش خون شریانی را هم به مخاطره می اندازد.درترمبوز وریداجوف تحتانی هر دو اندام تحتانی متورم می‌شوند و وریدهای کولاترال ممکن است در دو طرف شکم دیده شوند.
ترومبوز ورید زیر ترقوی با تورم بازو و دست مربوط همراه هست و وریدهای کولاترال در اطراف شانه و همان طرف قفسه به وجود می‌آیند ترومبوز وزیربغل نیز با همین علائم همراه هست یک ممکن است یک طناب حساس وریدی نیز در زیر بغل یا قسمت فوقانی بازو حذف شود. در سابقه اینگونه بیماران قالب استفاده از عصای زیر بغل و خواب رفتن روی نیمکت در حال نشسته و تکیه به دست مربوط به فعالیت شرکتها این در فاصله زمانی نزدیک ترومبوز فعالیت وجود دارد. ترومبوز فعالیت بیشتر در دست راست و ترومبوز های خود به خود بیشتر از دست چپ دیده می شود.ترومبوز ورید اجوف فوقانی باعث خیز صورت اتساع وریدهای بدن و نیز تورم بازوها می‌شود و باوری های کولاترال روی قفسه صدری همراه است.
قفل بیت های سطحی با حضور مناطق سفت زیر جلدی دردناک و قرمز همراه حل و موضع آنها غالباً در محل دو شاخه شدن ورید های بزرگ سطحی است. بلیط های سطحی مهاجر به مواردی اطلاق می‌شود که وریدهای مناطق مختلف سطح بدن به صورت متوالی دچار التهاب می گردند.
فلبیت سپتیک خصوصیات متمایز از دیگر انواع فعل دیدن دارد جز آنکه در اشکال سطح آنها قرمزی و حرارت بیشتری وجود دارد این فلبیت ها غالباً ناشی از وارد کردن سوزن یا کاتتر در ورید است.تب ولوکوستیوز که در دیگر اشکال فعلی بیت نادر است در اینجا گاه دیده می شود صلبیت لگن تنها ممکن است با مختصر تب همراه باشد بدون اینکه علایم دیگری مشاهده شود آزمایش لگن ممکن است حساسیت شدید رحم و منطقه تخمدانها را آشکار سازد.
ادامه دارد….

ترمبوفلبیت

نوشته قبلی

ترومبوفلبیت: (قسمت دوم)

نوشته بعدی

ترومبوفلبیت: (قسمت چهارم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما