مقالات آموزشی

بیماری پریودنتال

بیماری پریودنتال

بیماری پریودنتال

بیماری پریودنتال یک بیماری مزمن دهان است که در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شود. اگر برای مدت طولانی درمان را به خوبی دریافت نکنید. به طور جدی بر طول عمر دندان های شما تأثیر می گذارد.

جرم گیری و صاف کردن ریشه رایج ترین درمان های سنتی است، اما این روش پیچیده است و بهبود بافت به زمان زیادی نیاز دارد. علاوه بر این، اکثر بیماران درجات مشخصی از خونریزی را در طول جراحی استاندارد دندانپزشکی تجربه خواهند کرد که به باکتری های موجود در دهان اجازه می دهد وارد جریان خون شده و وارد سایر قسمت های بدن شوند. مطالعات نشان داده اند که باکتری های دهان با بیماری قلبی و وزن کم هنگام تولد در نوزادان مرتبط است.

علاوه بر این، در روش سنتی درمان از ابزار فلزی استفاده می شود که می تواند باعث تحریک و آسیب آشکار به بافت های نرم شود. در حال حاضر، لیزر درمانی این روش را کاملا بدون درد می کند، خطر عفونت را کاهش می دهد و باعث بهبود کامل و راحت بافت ها می شود.

درمان بیماری پریودنتال با لیزر بسیار ساده و سریع است. لیزر درمانی به دلیل اثر باکتری کشی می تواند تعداد باکتری هایی را که معمولاً در حین جراحی وارد جریان خون می شوند کاهش دهد.

هنگام درمان بیمارانی که از بیماری پریودنتال رنج می برند، فقط باید سر فیبر لیزر را در جیب محیطی قرار دهید و اشعه لیزر اثرات استریلیزاسیون و ضد عفونی را ارائه می دهد. در طول درمان، بافت به سختی خونریزی می کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند.

مطالعات نشان داده است که در مقایسه با یک بار تراشیدن و تراز کردن ریشه.تعداد باکتری های پریودنتال پس از مداخله لیزر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. وقتی لیزر روی حالت پالس کوتاه و سطح انرژی خروجی متوسط ​​تنظیم می‌شود. لیزر می‌تواند باکتری‌های مدفون شده در بافت‌های نرم لثه را در عمق 3 میلی‌متری از بین ببرد. و در عین حال تأثیر حرارتی روی بافت‌های اطراف را به حداقل برساند.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که درمان با لیزر نیمه هادی خوراکی یک روش بسیار موثر. برای بیماری پریودنتال است که اثر باکتری کشی قابل توجهی دارد و بهبود بافت. را تسریع می کند. در عین حال این روش یک جراحی کم تهاجمی نیز می باشد. بیماران در حال حاضر به دنبال درمان با عمل های کمتر هستند. و لیزر دایود برای دندانپزشکان عمومی درمان مناسبی را برای بیماری پریودنتال ارائه می دهد .که نشانه های آن عبارتند از عقیم سازی پریودنتال، پری ایمپلنتیت و درمان پاکت پریودنتال. صبر کنید.

نوشته قبلی

اسکلروتراپی وریدی چیست

نوشته بعدی

زخم واریس راچگونه درمان کنیم؟

تماس با ما