مقالات آموزشی

بهترین روش درمان واریس

بهترین روش درمان واریس

بهترین روش درمان واریس

(تلفن کلینیک واریس: 03132242165)در قسمت قبلی ازاین سلسله گفتارها،اشاره شد که با توجه به اینکه از چندین سال قبل روش های جدید درمان واریس بااستفاده ازلیزرواریس،RF واریس، چسب واریس، و سایر روش های درمان اندوواسکولر در دسترس قرار گرفته و کمپانی های بزرگ تولید تجهیزات و وسایل پزشکی وسایل مربوط به درمان اندوواسکولر را با بهترین کیفیت و با تنوع زیاد در اختیار بیماران قرار داده اند استفاده از روش های نوین برای درمان واریس جایگزین درمان های قدیمی از جمله جراحی واریس و سایر روش ها شده است.

یکی از موارد دیگری که باعث می شود بیماران مبتلا به واریس نتوانند تحت جراحی واریس قرار گیرند وجود نارسایی قلبی می باشد چنانچه بیمار دچار نارسایی وریدی شود ریسک به خطر ابتلا انواع آریتمی ها و خطرات مرگبار در حین جراحی واریس در آنان به شدت بالا می رود و این بیماران با استفاده از روش های اندوواسکولر از جمله لیزر واریس، چسب واریس، RF واریس و سایر روش ها هیچگونه خطری نداشته .

 

تعداد قابل توجهی از بیماران مبتلا به نارسایی های قلب که به طور همزمان دارای نارسایی وریدی و واریس بودند.در مرکز واریس اصفهان تحت درمان قرار گرفته و به بهبودی کامل دست پیدا نمودند. درمان بیماران مبتلا به نارسایی های وریدی با استفاده از لیزر واریس باعث می شود که علاوه بر بهبود گردش خون در پاهای بیمار گردش خون عمومی نیز بهبود یافته و ورم پاهای این بیماران به طرز قابل توجهی بهبودی نشان می دهند لازم به توضیح است منظور از لیزر واریس لیزرهای داخل عروقی است که با کمک سونوگرافی رنگی انجام می‌شود و نارسایی های عمقی بیماران بهبود می یابد.

گاهی نارسایی های وریدی که در همراهی با نارسایی های قلبی در بیماران ایجاد می شود باعث می شوند. که ورم و ادم بسیار شدید در پاهای بیماران ایجاد شود و این نارسایی ها سبب می شوند .که ورم های بسیار شدید در پای بیماران اتفاق افتاده که گاهی باعث خروج مایع از پاهای بیمار می شود .خروج مایع از پا گاهی آنقدر شدید است که ساعت ها طول می کشد . و با کمپرس و فشار دادن نیز بهبودی فوری پیدا نمی کنند. در اینگونه موارد گاهی بلند کردن پاها و استفاده از دارو و ادامه کمپرس می تواند .نهایتأ پس از ساعت ها خروج مایع کنترل نمایند .بیماران مبتلا به نارسایی قلبی که همزمان دارای نارسایی وریدی شدید می باشند .چناچه تحت درمان موفق نارسایی قلبی قرار گیرند تا حدودی بهبودی ادم پا و خروج مایع را تجربه خواهند نمود.
ادامه مبحث رادرسایت دکترهادی زاده پیگیری بفرمایید….

نوشته قبلی

بهترین روش درمان واریس

نوشته بعدی

بهترین روش درمان واریس(قسمت سوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما